trimiterea digitale peste Transmiţător FM

S

sayfollah

Guest
Eu am un handheld FM ...Cum pot trimite informaţii digitale ale ratei de aproximativ (4.25KHz) peste el ...receptor FM meu este un alt handheld .. identiceAm încercat, prin conectarea digitale direct la sursa mea de intrare microfon, dar nu au reuşit ..

oricine poate oferi ajutor?

 
Intrare pentru microfon va fi cuplat AC şi filtrat pentru a frequencys voce.

Modul usuall este de a utiliza audio keying schimbare de frecvenţă.Există o mulţime de informaţii de pe web despre radio pachet cu o licenţă de radio amatori.Când m-am jucat cu el acum câţiva ani modul standard a fost 1200baud, îmi amintesc vag trimis un singur ciclu de 1200HZ sau 2400Hz sunet audio pentru a reprezenta un 0 sau 1.9600baud modificările necesare la radio, deoarece nu ar putea fi realizat prin utilizarea AFSK calea sunet
destinat pentru voce.

Passband audio de un transceiver FM făcute pentru ecart între canale de 25KHz sau 12.5KHz este un pic cam mic pentru utilizarea datelor 4.25Kbps AFSK.Ar fi posibil cu ajutorul unui sistem de modulare mai complexe, pentru raportul semnal / zgomot care să permită.

 
Digital Signal frist este în kbps (cum cred).
Cum a u genera un semnal digital.da informatii complete.
acesta este pentru transmiterea semnalului digital văr recivers Fm au LPF în final, care cauzează widing de semnal.Astfel, dacă timming corespunzătoare nu este prevăzută u poate lua un semnal de curent continuu, la O / P.
asa ca acorda mai multe informaţii

 
> Cum a [te] genera un semnal digital.da info [completa va rugam sa].

Ai nevoie de un semnal analogic de a pune, prin radio, nu un semnal digital.
Eu am folosit unele software-ul PC-DOS numit Flexnet, o placă de sunet pentru a genera
tonuri de sunet şi un circuit mic cu un rezistor, un tranzistor şi o diodă conectat la
portul serial să opereze ASV pe telecomandă.S-ar putea lucra cu VOX loc de comutare ASV dar va trebui să crească timp preambul.

Flexnet este prost documentat şi de actualitate.Nu este un software mai nou, cum ar fi gmfsk şi AGWPE care eu nu m-am folosit.

> Recivers Fm au LPF în final ce cauza widing de semnal.
Filtre face semnale îngustă nu mai larg.

> Astfel, dacă timming corespunzătoare nu este prevăzută u poate lua un semnal de curent continuu, la O / P.
Nr transmiţătoare şi receptoare audio elimina DC componente şi frecvenţa redusă
ale semnalului audio digital de semnale, astfel ar obţine distored.

 
of rate about (4.25KHz) over it.

> Cum pot [va trimite] informaţii digitale
despre rata (4.25KHz) peste el.

i think u ar trebui să utilizeze un condensator între O / P de Comp şi I / P transmiţătorului FM.
în al doilea rând, dacă ur folosesc Windows XP, apoi programul DOS nu poate fi capabil să producă sunete, deoarece xp nu permite interfatarea directa cu hardware-ul unui program.trebuie să treacă prin API.

wot u pot face pentru a testa care este XP blocarea programului ur pentru a accesa hardware-ul este, u rula o melodie mp3 si O / P de la placa de sunet dintr-u <vere pune vorbitor pin> ur la transmiţător FM printr-un condensator.

că eu cred că poate rezolva problema ur.

şi, dacă u nevoie pentru a transmite semnale digitale u pot folosi portul serial, portul imprimantei sau portul USB.

 
I> cred [tu] ar trebui să utilizaţi un condensator între O / P de compact şi I / P de transmiţător FM.

Puteţi, dacă doriţi.Fiecare placa de sunet de ieşire şi intrare microfon transmitator I'v vreodată
văzut a avut deja un condensator pe el, deci este unlikley să fie necesare.
Last edited by throwaway18 pe 04 octombrie 2005 16:47, modificat 1 dată în total

 
un lucru este LPF filtru trece-jos se face un puls puls ascuţite mai larg.face continious.şi filtru trece banda face un semnal să intre sub incidenţa două frecvenţe.

 
> LPF este scăzut filtru trece-l face un impuls impuls ascuţite mai larg.
Da.Am vrut ca un LPF face un semnal mai restrânsă în domeniul de frecvenţă.

> Şi banda de filtru trece face un semnal să intre sub incidenţa două frecvenţe.

Un filtru trece trupa atenuează componentele de frecvenţă de peste o frecvenţă de mai jos şi alta.

 
dacă rată de biţi lui este prea mare aceasta impulsuri, după ce trece prin etapa <după demodulation> LPF a unui Adresa FM va creşte pulsul şi el va fi în imposibilitatea de a primi wot el tranmitted coz de widing puls.

Am încercat folosind portul imprimantei acelaşi lucru, dar în ASK.

Eu nu sunt bun la electronica, dar încearcă să ajute

I poate fi greşit.în cazul în care i sînt punctul de a face apoi indicaţi la ea.şi corectaţi-mă

 
thx foarte mult baietiAdăugat după 45 de secunde:eek:ricine poate oferi mai mult ajutor

 
Alo

Asemenea, puteţi găsi aici un final bun design cu aspect PCB şi schematic pentru o variabilă de ieşire de alimentare simplu ..
h ** p: / / www3.telus.net/chemelec/Projects/Power-Supply/Power-Supply.htm

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top