Trecerea la AVR32

  • Thread starter MohammadElwakeel
  • Start date
M

MohammadElwakeel

Guest
Bună tuturor,Am fost folosind AVR pentru aproximativ 3 ani stiu.M-am gandit la trecerea la AVR32.oricine ştie cum să înceapă în AVR32.ce kit de a cumpăra, este de EVK1100 sau de EVK1101 sau de NGW.nici una, vă rugăm să-mi spui este adevărat merită să-şi petreacă timpul în acest control şi modul de stat.Vă rog să îmi spuneţi cât de repede şi pentru a începe să stright viitor.mulţumesc
 
Salut

În primul rând să înceapă prin a merge la Atmel site-ul web şi să aibă o privire la documentele.

În funcţie de ce aveţi nevoie, puteţi uita la AP7000 dispozitive.
plin cu sufletul la gură cu MMU şi suport pentru linux imagine,
etc, dar nu şi la bordul flash
de la bord de controler grafic etc.Bună pentru a face ca PDA Apps.

Noul UC3 dispozitive este mai bine adaptate pentru nativ de programare
128 de aparate au la 512k de la bord flash şi n frumos răspândirea interfeţe.

Avr32 studio de instrumente pot fi download-uri de la Atmel web site-ul (în jur de 200Mbt)
Dacă aveţi nevoie de linux BSP aveţi nevoie pentru a descărca BSP precum şi (în jur de 500Mbt)

Alltogether foarte frumos dispozitive.

Tu dont nevoie pentru a cumpăra STK1000 să plec mai mici dev kituri au ajuns să plec

Cu respect
BM

 
salut

Am o întrebare.de EVK1100 pot fi programate prin USB extern cu nici o componentă sau am nevoie de JTAG mkII de a programa o.

 
Avery AVR milionimi sunt foarte sililar u vă va face cu tine programator paralel port.download stk200/300 utilizând conexiuni prin cablu şi de programul
dvs. de micro serial.

 
salut

o altă problemă privind STK1000.când am cumpere kit de 534 $.nu Preţul include cele două panouri (mama si fiica bord bord) sau este doar pentru mama bord.

 
Salut

Inclues lot:

STK1000 complet AT32AP7000 oferă un mediu de dezvoltare.Kitul are două porturi Ethernet, un QVGA LCD de înaltă calitate, un difuzor, şi conectori pentru USART, PS / 2, VGA, şi USB.O expansiune antet poate fi utilizat pentru prototipuri.

Un pre-instalat pe Linux imagine închisă, 256 MB card SD asigură faptul că utilizatorul poate boot Linux şi începe programul de dezvoltare direct după putere în sus.

STK1000 este, de asemenea, susţinută de AVR JTAGICE mkII.Fie cu GNU GCC sau IAR compilator, de JTAGICE mkII sprijină runtime de bază de control şi o urmă.

De Vitra şi Opella produse de la Ashling sprijină furniza high-end de depanare capabilităţi ca de exemplu, a susţinut urmă şi SQA (software-ul de asigurare a calităţii).O hârtie albă este disponibil la www.ashling.com (PDF).
Comandarea Cod: ATSTK1000BM

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top