sintetiza

S

shmoib

Guest
Dear All,
cînd i a alerga sintetiza pentru codul meu VHDL şi a verifica schematice sale RTL pe ISE6.2i am găsit unele blocuri numite "ALIAS", nu înseamnă că ceva greşit?

Am ataşat schematic RTL
Ne pare rau, dar ai nevoie de login pentru a vizualiza această ataşament

 
Zalewani spamem, wśród którego znajduje się korespondencja biznesowa, często nie potrafimy odróżnić fałszywki od realnej korespondencji. Zagrożenia cechują się często kilkoma elementami.

Read more...
 
u ar trebui să partajeze fişierul schematic în loc de fişier Word ...

astfel încât mayB putem rula compilare / simulare pentru a verifica pentru u. ..

cu respect,
Sp

 
aici este codul, ea conţine, de asemenea, cu aceeaşi problemă, deşi este foarte simplu
Ne pare rau, dar ai nevoie de login pentru a vizualiza această ataşament

 
de fapt, I C cant orice nume de bloc "alias", în ur cu condiţia doc .... a putea u? .. c prea mici .. cant bloc numele ..

Am citit codul ... acesta să fie unul este simplu .... n aceasta shouldn't mare nicio eroare ....

I try compila folosind qu (at) rtus 2 (Ne pare rău, i dunno cum să-pe XILINX) nici o eroare constatat ...
si-am RTL a lua este ... att a se vedea dacă acesta meci de urs ...
Ne pare rau, dar ai nevoie de login pentru a vizualiza această ataşament

 
thnks pentru a vă ajuta ur, dar cînd i sintetiza-o pe ISE, de i xilinix constatat că alias
Oricum, eu am nevoie u pentru a verifica acest cod pentru mine de asemenea, aşa cum am luat cu aceleaşi probleme cu ea
Ne pare rau, dar ai nevoie de login pentru a vizualiza această ataşament

 
Este sintetizator deducere a FSMs?

Eu, în general, semnalele de a lua ALIAS pe schema RTL când am construi FSMs.Acest lucru este normal.

 
Da o problemă, i luat acelaşi lucru cu FSM dar am aceeasi problema de asemenea, cu acest cod de simplu pe care am postat aici

 
Ne pare rău,,, i dunno teanc de bancnote este "alias" semnal înseamnă ....asa ca nu poate ajuta ...se poate explica cineva ...

hehe,,, de asemenea bad,,,cu respect,
Sp

 
Aşa cum nu am un program RAR la îndemână în acest moment, m-am uitat la un fişier Word.Nu este nimic în neregulă cu semnale de alias.Ce-te ca iei este normal.

Un alias "" este un nume alternativ.Circuitul RTL este un FSM.

names.

Semnalele nu corespund VHDL nume de semnal.Numele semnalului este, de fapt numele de o enumerare care a fost folosit pentru a defini o stare în codul HDL.

De exemplu, dacă veţi defini mai multe state:

dev_state tip este (inactiv, a alerga, făcut);

apoi VHDL defineşte idle, a alerga, şi a făcut ca constantele - nu semnale.

Deduce sintetizator de la stilul tau de codare că aceste constante sunt folosite pentru a conduce o FSM, iar ei sunt traduse în semnale reale, cu un nume de împrumut (un alias), care este acelaşi cu numele de stat.

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top