Hidro Thermostat Controller

B

Brian110

Guest
Sunt sigur că aceasta ar fi un circuit simplu, dar nu am nici o idee cum sa o faca.M-am uitat peste tot pentru un controler de la flip un releu, atunci când apa ajunge la un punct de spus off la 68F şi 69F.Se uita la un termostat, dar nu poate găsi unul cu o sondă.Termostat Am nevoie de costuri de peste 100 dolari Sunt sigura ca pot construi o pentru 20 dolari în părţile

Stiu ca un senzor de temperatură este ca un rezistor variabil.cum a putea I a lua un releu de a flip spun la 800 ohmi şi flip-off la spun 1k ohmi.s-ar părea să fie circuit simplu cu care să pot construi.Sau este aceasta iluzii?

Poate un circuit cu 2 potentiometre, unul pentru Flip pe prag, precum şi cealaltă pentru flip-off Preliminar.Poate cineva a putea posta un simplu schematice din asta?S-ar salva viata mea (nu prea)!

Sper că am fost în stare să explice această ok.Adăugat după 11 minute:Găsit-o, cred că aceasta ar trebui să o fac

http://www.craig.copperleife.com/tech/thermo/

 
Hakerzy ostrzegali Sony, że jeśli nie będzie posłuszne, ujawni poufne dane firmy i słowa dotrzymali. Dziś do sieci trafiły informacje o setkach pracowników firmy - zarówno szeregowych, jak i gwiazdach pokroju Sylwestra Stallone'a.

Read more...
 
Im-vă că veţi găsi găsi ceva mai ieftin pentru a umple scopul vostru.

http://www.alibaba.com/countrysearch/CN-suppliers/Temperature_Regulator.html

Folositi cuvinte ca şi pe off controler regulator de temperatura digital ..Pentru a căuta termostat

 
Verificaţi eBay pentru controlerul de temperatură "".Unii scăzut, de $ 3 de transport maritim.

Ken

 
Aveţi posibilitatea să utilizaţi pur şi simplu un senzor de temperatură obişnuită, cum ar fi PT100, şi pune-l în unele feroviar de metal sau ceva de genul asta.Am facut-o pentru muself, şi de lucru sale.Trebuie doar să fiţi atenţi pentru a închide calea ferată, cu unele pe baza de siliciu lipici la temperaturi înalte, astfel încât wather cant a lua into it.Pre-a construit termostatul în sondă sunt destul de scumpe.
Şi microcontroler utilizarea cu ADC integrate, cum ar fi ATMEGA16 sau ATMEGA8.Aveţi posibilitatea să calibra senzorul de temperatură pentru a afişa corect.

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top