Care tehnologia este mai bine GSM sau CDMA și pe ce bază?

V

Virus King

Guest
poate orice organism plz mi-a spus că ceea ce este cel mai bun tehnologia GSM sau CDMA și pe ce bază. im concenrnd cu datarates este alegerea buna pentru GSM genration3. putem accesa în bandă largă pe GSM
 
hi dear prieten. dacă putem a învinge în problemas CDMA prin dezvoltarea de tehnologie, CDMA este mai bine. în generration patra, va fi utilizată combinație de CDMA și OFDM care numesc MC-CDMA (CDMA transport multiple). care este metoda foarte robust.
 
Buna Fahad (virus): În ceea ce privește lățimea de bandă (2,4 Mbps) și a ratei de date CDMA este mai bună în 3G.But CDMA are capacitatea de a Jam sine ca numarul de utilizatori, deoarece creșterea S / N crește respectively.IN 2G și 2.5G GSM este BCZ foarte eficient de a facilita punerea în aplicare și disponibilitatea echipamentelor.
 
Hei, cred că CDMA este mai bună decât GSM ... Comparatie lor, avantaje și dezavantaje r. acoperite în detaliu în "U electronice pentru" carte (2 luni din spate) ediție .......
 
Hi, prima GSM si 3G sunt incompatibile. Standardul GSM este bazat pe TDMA & FDMA dar CDMA este folosit în al treilea și al patrulea. BR
 
GSM este o tehnologie spectru depinde. constanta de manipulare capacitatea de alimentare este necesară în CDMA
 
Bună ziua, GSM este mai dedicat pentru apelul vocal în timpul WCDMA este mai potrivit pentru transportul de date (video. ...). Deoarece GSM folosește o modulație bugetul constanta, cred că eficiența este mai bună decât cu un sistem de WCDMA (non-constanta bugetul). Salutari.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top