întrebare despre fotodiodă PIN-ul pentru a proiecta optice contor de energie.

T

theenes

Guest
de fapt, proiectul meu final an este de a proiecta costul contorului optice redus de energie ... Pot folosi fotodiodă PIN-ul, comparativ cu fotodiodă .. Care este avantajul dintre ele?
în cazul în care multi i folos .. Mod de fibra optica cu privire la modul în care conectori pentru a vă conecta la PIN fotodiodă .. este posibil?
.. orice idee sau oriunde i se poate referi la ..
Bout şi lungimea de undă a sursei de optica, înseamnă a spus despre exactitatea contorului de energie optice .. a putea i a restrânge sfera de aplicare mea de a 850n? şi, dacă i nevoie la spre deschidere meu la domeniul de aplicare 850n, 1310nm si 1550nm .. este posibil. . modul în bout de proiectare circuitele .. va fi complicat? orice i de referinţă a putea a face pe el ..
ce fel de surse de optice Pot folosi?
sugestii privind orice tip de fibra optica si, de asemenea, conectori?
mulţumi în plin de anticipare ..

 
Biały Dom poinformował, że Barack Obama zaakceptował nowe sankcje ekonomiczne nałożone na Północną Koreę. To odpowiedż rządu USA na atak hakerów na portal Sony Pictures Entertainment, który w grudniu 2014 roku sparaliżowali jego pracę. W zgodnej opinii większości specjalistów, za atakiem stali północnokoreańscy hakerzy, chociaż dalej nie ma na to twardych dowodów.

Read more...
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top