val pătrat de unde sinusoidale

T

The74namesofgod

Guest
i dont înţelege anthing va rugam sa fac ceva simplu. Am un val pătrat şi am nevoie să-l facă într-o undă sinusoidală. de 250 v 20000 W 20 min mai târziu da o sa 1-100 KHz
 
Nie jest to może news pierwszej świeżości, pokazuje on jednak jaki dokonał się postęp w tej dziedzinie w ostatnich kilkunastu latach i skłonił do kilku refleksji. 18 lat temu za cały zestaw łącznie z monitorem trzeba było zapłacić około 3.5 tys. $. Jego parametry budzą dziś lekki uśmieszek - Pentium II 266 GHz, 64 MB RAM, 1 GB dysk twardy, karta gr...

Read more...
 
Un filtru de bandă cu douăzeci de kilowaţi gama de reglaj 100:1? Wow, arată-ne cum!
 
Poate că ar trebui să spun 1-100 kHz este ceea ce valul pătrat va fi şi pot schimba chiar pătrat într-o sinusoidal la 20000 W sau Visez
 
Pentru foarte înalt, în special la acest tip de putere. Ce eşti de conducere?. În cazul în care este inductiv, se pot rotunji doar de pe marginile un pic, suficient pentru a fi utilizabil. Mi-ar fi personal un pic abtine de la astfel de experimentare la niveluri de putere mare, astfel de o gamă largă ar fi foarte dificilă.
 
Un low pass-filtru de bandă sau ar putea elimina componentele de înaltă frecvenţă a unui quare-val şi vă dau un sinusoidală, şi un filtru de mare putere este realizabil, dar partea de frecvenţă variabilă pe scară largă pare a fi o complicatie majora. Doar o sălbatic ghici. . . În loc de această abordare, poate că ar putea modifica oscilatorului cu undă pătrat într-un impuls al modulatorului de lăţime ca într-o mare putere de clasa-D (comutare) amplificator audio. Filtrul de ieşire ar fi mult mai simplu (dar încă urât la 20kW). Oricum, faptul că o mulţime de putere periculoase care urmează să fie prosti cu!
 
aceasta este inductiv, dar aceasta este parte olny că este un circuit. Nu ştiu dacă va funcţiona, dar i-au pentru a afla şi am obiceiul să ia cuiva cuvânt pentru asta. Trebuie să încercaţi să-l sinele meu. i se poate se poate schimba frecvenţa jos .0000001 Hz şi până la 100 KHz. i-ar putea alege doar cu o frecvenţă şi staţi cu el, dar vreau unele gamă. Poate ceva de genul 32 KHz cred că aş putea trăi cu faptul că dacă am pentru a alege o frecvenţă. Am, de asemenea, trebuie să folosească această sumă nebun de putere.
 
La o putere, ca atare, poate un aviz expert ar fi de dorit. Nu par a fi prea multe necunoscute, cum ar fi există o şansă de acest lucru ar putea injecta armonici în reţea? Dacă este aşa, amenzile pot fi efectuate. Răspunsul evident este un filtru, dar mă îndoiesc inginer-ul mediu sau amator a proiectat vreodată un filtru practic pentru o astfel de putere.
 
modulator val pătrat nu este ca un modulator sale mecanice 2 min mai târziu o da lucru despre grila eu sunt cu ajutorul unui generator de
 
modulator val pătrat nu este ca un modulator sale [quote /] mecanice Vrei să spui undă de 100 kHz pătrat este provin de la o modulator mecanic?
 
Acum, aceasta este o problemă reală medie:) val Square este tonul fundamental plus supratonuri ciudat, adică 3, 5 7 ... Acestea vor conţine mai multe kW şi, dacă te duci pentru un simplu lowpass (sau filtru de bandă), puterea se va reflecta înapoi în generator. Poate aveţi nevoie pentru a avea o di-plexer, adică un filtru highpass / lowpass şi apoi termina de energie nedorite. Dacă doriţi doar pentru a filtra semnal, te uita la un filtru de bandă, cum se poate da mai bine in Raport cu suprimarea LPF cu o aceeasi comanda.
 
În caz de LF şi fără km de cablu de distribuţie a energiei electrice, s-ar putea analiza în mod normal, astfel cum reiese armonici, mai degrabă decât puterea reflectată. Nu e ca un generator de putere RF care are nevoie, eventual, o pompă de circulaţie şi un absorbant de a proteja impotriva puterea reflectată. E. g. într-un invertor FET, puterea ar fi pur şi simplu curge înapoi la autobuz, cauzând pierderi minore în switch-uri de putere.
 
Ce se întâmplă dacă nu există transformatoare şi diode chiar înainte de doza de val modulator squre care fac o differents cu feed-back sau dacă un dobble până transformatoare mea de a face separarea mai mult de la generator. mulţumesc pentru toate informaţiile de care aveţi voi într-adevăr a dat-o cea mai buna lovitura şi sorrie despre intrebare grea. S-ar putea să se gândească la o modalitate de schimbare poate dirrerent modulator val squre ca i-am spus befor i dont înţelege ceva atât de acest lucru ar putea parea o intrebare stupida, dar nu am chiar trebuie să-l schimbe într-o undă sinusoidală sale pentru o inducter mulţumesc din nou
 
"Cum zici conversia 250V m²-val în DC, genera apoi undă sinusoidală. Am vazut sisteme UPS ENORM care fac ceva similar, deşi la o frecvenţă fixă.
 
Ce dacă am făcut departe cu necesarul de putere, şi scurta lăţime de bandă de 20 kHz. Orice sugestii? De exemplu, utilizând un oscilator relaxtion cu o oală în feedback-ul. Hrănirea apoi acest semnal într-un amplificator?
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top