Unde pot gasi DSP / Analog-înregistrate de date

D

djalli

Guest
Ştiu DSP persoane pot avea o mai bună stăpânire pe problemă, atunci când vin la datele de DSP.

Imaginea Sunt aferente este de un puls oximeter senzor circuittry.
from this circuit done on various patients.

Unde pot gasi inregistrari de date
de la acest circuit de făcut cu privire la diferitele pacienţi.
Trebuie să existe un loc undeva unde o pot lua aceste date ca fişiere text, încărcaţi-le în Matlab sau introduceţi-le în unele DSP procesor pentru analiză.

Mii mulţumiri, djalli
Ne pare rău, dar ai nevoie de autentificare pentru a vizualiza acest ataşament

 
Czy smartfony z naklejką Nokia mogą jeszcze wrócić na rynek? I czy jest to możliwe, że ich producentem nie będzie wcale ani Nokia, ani Microsoft, ale zupełnie kto inny. Wydawałoby się, że nie jest to możliwe, gdyż Microsoft kupił przecież za kwotę 7 mld USD biznes firmy Nokia produkujący mobilne telefony. A jednak.

Read more...
 
Pot cel puţin ştiu ce mi-ar aştepta ca V0 min / max din acest circuit, în absenţa unor date?Mulţumesc

 
Mai întâi de toate, folosind 1.6 Meg în serie pe OP răsturnare de intrare este învechit şi chiar prejudicioase, daunatoare.Acest technicue a fost folosit pentru a symmetrize în scădere din cauza de înaltă tensiune de intrare în diagonală curenţi în vechi bi-polare intrare tranzistor pereche.Această rezistenţă contribuie atât în Jonson ridicat de zgomot si a zgomotului, ca urmare a fluctuaţiilor OP intrare curent.Această rezistenţă poate fi evitată şi J / OP FET de intrare trebuie să fie selectate pentru punerea în aplicare.

Atunci ce este trecerea de frecvenţă pentru LED-ul lui?2uF/1.6Meg de HPF am 3.2 sec timeconstant (sau de 50 MHz cut-off).În ceea ce-mi amintesc de trecerea de frecvenţă pentru Red / IR LED-ul într-un puls oximeter este de ordinul a sute de Hertz, ceea ce înseamnă că HPF cuttoff ar trebui să fie în scopul de a zeci de Hz, în acest fel mai puţin 1 / f preamplifier zgomot se propaga pentru ulterioare de blocare-in procesor.

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top