RS485 Cablu de instalare

S

suromenggolo

Guest
Buna ..Vreau să instalaţi RS-485 prin cablu la două etajul clădirii, de la maestru la PC sclav fiecare dispozitiv usi.Uită-te la figura *. pdf

Pot instala cu acest lucru este.?,
Vă rugăm să vă comentariu şi revizuirea ..?

Multumesc
luiNe pare rău, dar ai nevoie de autentificare pentru a vizualiza acest ataşament

 
Cred că ar trebui să utilizaţi încetarea rezistenţe pe ambele noduri aproape de ultima slave.
DrWho

 
Absolut.Doar utilizare încetarea rezistenţe (120Ω) de la ambele capete ale liniei.Asta ar fi dreptul de-cel mai sclavi pe fiecare etaj.

 
VVV wrote:

Absolut.
Doar utilizare încetarea rezistenţe (120Ω) de la ambele capete ale liniei.
Asta ar fi dreptul de-cel mai sclavi pe fiecare etaj.
 
Acest tip este încercarea de a te sperii ..
Nu vă faceţi griji, pe care le-aţi alltogether <100m de cablu ..
Ce aş adăuga sunt biasing rezistenţe ..a se vedea imaginea de mai jos ..

Cu respect,
IanP

BTW ..
Desigur, partea de sus biasing rezistenţă trebuie să fie conectat la
5 V ..

 
Cred că este de la teorie differenct de cablu RS485 instalare cablu, dar pentru condiţia de eficienţă şi de a construi, RS485 cablu de instalare trebuie să fie aceleaşi ca şi ea.
PC-ul de la master cu RS232 -> Convertor RS485 -> cablu -> "T" de cablu pentru a etaj 1 (30m) si etaj 2 (30m).fiecare etaj cablu au T cablu pentru a slave (2m).

Vă rugăm să vă comentariu şi revizuirea ..?

 
Topologii de reţea, cum ar fi steaua sau copac nu sunt recomandate de standard, cu toate acestea, aceasta nu înseamnă că
dvs. de reţea, constând din câteva sclavi şi mai puţin de 100m de cablu nu va functiona ..

Acesta va!

În cazul în care semnalele de pe reţea sunt lente, marginile sunt cam de mult timp, şi de cablu, se execută scurt, topologie nu este o problemă.
Doar trebuie avut în vedere ceea ce sa spus despre încetarea (e) şi biasing şi va fi bine ..

"Practice Limitele RS-485"
http://www.dmx512-online.com/ddloads/RS485.pdf

Cu respect,
IanP

 
Oke., Datorită IanP.
Cu toate acestea, nu este recomandată de standard, nu-mi instalare cablu .. OK?
lungimea de cablu de la master la slave trebuie să fie <100m, şi în cazul în care nici un "T" prin cablu este nici o problema.ceea ce este place ..?

 
Din desen Se pare că nu vă va fi încercarea de a atinge o rată de biţi de 35 mbps ..
Nu vă faceţi griji, amice, va fi bine ..

Cu respect,
IanP

 
Oke, am transmite datele cu rată de biţi 9600 bps numai, este UART rată de biţi standart de la PC.

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top