PIC18F4550 Firmware Driver şi exemple?

M

McSnoop

Guest
Max comunitare,

Am găsit o mulţime de întâmpinare în gamă largă la Internet, cu privire la PIC18F4550.O mulţime de FW exemple, de cadre şi de utilizare Mod de aplicaţii.

Decât în cazul în care sunt diferenţele dintre HID FW şi non-HID?

Dar dacă am căuta KMDF Exemple pentru PIC18F4550 rezultatele sunt zero.De cele mai multe din codurile sunt fără comentarii.= (

Ti-Tutoriale cunosc pe cineva sau de părţi în cazul în care o pot găsi Chestii pentru asta?

În momentul de faţă am construi o KMDF Driver, care funcţionează pe dispozitive virtuale.Următorul pas este de a da pe el USB funcţionalitate.

Obiectiv:

De conducător auto trebuie să sondaj aparat.Cazul în care conducătorul auto se Pakages, el ar trebui să le acorde pentru a hardware-ului.LED-ul clipeşte şi cu buton este apăsat un răspuns ar trebui să fie generate, care a revenit de către unul dintre următorii sondaje.

Un alt Scop:

Butonul de presă ar trebui să fie blocată.

Btn presat -> de pe
Btn presat data viitoare -> off

Thats un simplu scopul ca primul, asa ca asta cames mai târziu.

cu respect
McSnoop

 
W ostatnich pięciu latach tablety cieszyły się rosnącą popularnością - wiele wskazuje jednak na to, że rynek już się nasycił. Ostatni kwartał 2014 rok ...

Read more...
 
Salut,
HID pentru dispozitivele care nu aveţi nevoie pentru a instala driver-vă auto.Este deja disponibil în Windows.
De lucru cu alte dispozitive HID este că datele transfert rata este de max 64 KB / s.În cazul în care viteza de Vanguard nevoie atunci puteţi să-l utilizaţi.
Dacă aveţi nevoie de transfert rata mai mare, este posibil să aveţi nevoie pentru a încerca generic driver de microcip (de transfert rata este de aproximativ 1 MB / s)

Această legătură este, de asemenea, interesant: www.lvr.com

Toate cele bune
Kabanga

 
Max Kabanga,

viteza nu este interesant, pentru că acolo nu este atât de multe informaţii de transport.

Testarea Scop, cum ar fi: ping-pong

De KMDF Driver este o necesitate, deoarece şoferul trebuie să comunice cu un BusDriver de teste.

Ianuarie Axelson
de reacţie am deja în Favoritele mele, dar a folosi, de asemenea, doar emis Mecanicii auto nu scris o.

cu respect
McSnoop

 
Max McSnoop,

germană, în acest forum (http://www.mikrocontroller.net/topic/114700) sunt vorbesc despre KMDF pe bază de şofer (numite EasyUSB) şi C API (numite EasyUSBConnect).

Aveţi posibilitatea să descărcaţi-o aici: www.sourceforge.net / proiecte / easyusb

Verificaţi dacă acesta corespunde
dvs. nevoie.

Toate cele bune
Kabanga

 
Parerea întrebarea de mai sus, sunt in principal legate de conceptul de dispozitiv USB clase şi tipuri diferite de transfer.USB2.0 principal
spec. aparat de clasă şi a caietului de sarcini sunt în primul rând pentru a căuta, la opinia mea.

În ceea ce priveşte HID, este adesea folosit pentru efective non-HID aplicaţii din cauza interfaţă uşor de conducător auto.Se pare că nu
e cazul cu aplicaţia dvs., astfel că puteţi să mergeţi pentru un dispozitiv de tip definite de utilizator în loc.

 
Trebuie să aruncaţi o privire aici de asemenea,

http://users.dod.sch.gr/nichrist/pic18f4550_usb.htm

 
Max Kabanga,

Acest lucru nu este interesant, pentru că proiectul oferă închise conducător auto.De C API nu este util pentru că a lucrat la Kernelmode faţă.

N-am mai găsit o Tutorial, Discuţie Threads sau Threads ca FAQs în curs de dezvoltare USB FW & Driver în detaliu.

= (

Am găsit o mulţime de feţe cu informaţii, dar de cele mai multe ori de persoane dezvolta o FW fabricaţie sau de a folosi un FW cu HID sau alte interfeţe.= (

cu respect
McSnoop

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top