OpAmp arhitectura sugestie

H

hacksgen

Guest
Salut prieteni,

Am de a proiecta o opamp în 130nm umc turnătorie process.This urmează să fie utilizat într-o dublă pantă ADC pentru integrator şi comparator parte. intrărilor la acest opamp va fi biomedicale semnale ca EEG ECG sau care au ca frecvenţe de la câteva Hertz la 100-200 Hz.De tensiunea de alimentare este 1.2v si am nevoie de un opamp cu atleast 80db sau mai multe faze câştiga cu marja de 60 degrees.Also de opamp trebuie să fie o diferenţă de one.ICMR complet ar trebui să fie în jur de 70-80% din tensiunea de alimentare şi de ieşire leagăn aproape de ICMR gamă.UGBW ar trebui să fie mai sus 2MHz

Orice sugestii de care fel de opamp arhitectura care este potrivit pentru acest tip de proces şi specs.

Mulţumesc pentru ajutor.

 
Rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że coraz więcej czasu spędzamy w internecie. Nie tylko w ramach przyjemności i spędzania wolnego czasu, ale także obowiązków związanych z pracą zawodową - coraz więcej osób nie jest w stanie wyobrazić sobie wypełniania swoich codziennych obowiązków bez dostępu do komputera, smartfona, a przede wszystkim Internetu. Jakie zagrożenia się z tym wiążą? Na co należy uważać, czego nie robić i jakie środki przedsięwziąć?

Read more...
 
Mi-ar folosi două etape opamp cu îndoite cascode ca prima etapă.

Îmi amintesc ISSCC 2007 are mai multe lucrări, folosind această structură în Nyquist rata ADC sesiune.

 
Puteţi, de asemenea, verifica un eşantion OPAMP de design de la:

http://www.yourcircuits.com/opamps?xtr=opamps

 
Trebuie să afle prin orice mijloace ce sarcina va fi exact.Atunci când acesta va fi
o rezistenţă, trebuie să adăugaţi o a doua etapă.Îndoite cascode pare a fi o idee bună, dar acest lucru are o arhitectură de înaltă impedanţă la ieşire, astfel încât va câştiga sparga puternic.

Poate ca amplificator de clasa AB 2a etapă ....

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top