microunde radiometru

R

raed_microwave

Guest
Salut baieti
for biomedical applications and I need your help to find the newest aspects and future trends of this research in order to write a report for applying a scholarship.

Sunt de planificare pentru a începe să-mi mai dau doctoratul în Proiectarea unei microunde radiometru
pentru aplicaţii biomedicale şi am nevoie de ajutor pentru a găsi cele mai noi aspecte şi tendinţele viitoare de acest cercetare cu scopul de a scrie un raport de punere în aplicare a unei burse de studiu.

Mulţumesc în avans

 
radiometru fiecare este diferit de la un reciproc,
Dar cel mai important recapitulând cerinţă: a reduce cât mai jos posibil nivelul purtat de vânt.

Design-ul de RF lanţ şi de fluctuaţie de reducere va depinde mai mult pe "de ce ai nevoie" (ştiinţifice obiectiv), mai degrabă decât noua tehnologie tendinţe.

Iti sugerez sa următoarea strategie:

1) să colecteze o scurtă, dar vedere panoramica a radiometers construi în trecut, să prezinte, de la Dickie zile.
2) înveţe limba vorbită de muncitori radiometers, găsiţi pro & con pentru fiecare dintre ele.
3) traduce biomedicală în radiometric cerinţele caietului de sarcini.
4) să încercaţi să construiască un aparat care să satisfacă cererile, dar în acelaşi timp trebuie să fie simplă şi confortabilă de a utiliza în practică.

 
Salut,
Sunt Balaji din India.În prezent, eu sunt de lucru faţă de proiectare a unui pasiv milimetri val de imagini de sistem.Am citit acest articol despre radiometers.Ar fi de mare ajutor în cazul în care există din ce ar putea sugera unele texte pe radiometers.

Cu respect
Balaji C

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top