HDL Designer, Design Methology

M

mami_hacky

Guest
Cum vă gestionaţi
dvs. codul sursă?Care sunt numele
dvs. principal directoare?Ce fel de instrument de gestionare a versiune ai folosi?Ce vă principalele limbaje de scripting?
HDL designer, oferă un bun mediu de dezvoltare şi de gestionare a desenelor şi modelelor de mare.Dar am vrut să ştiu, dacă există o ştie mai bine orice instrument, sau în cazul în care există o chiar recomandă utilizarea simplă parte scrisă de script-uri de instrumente, cum ar fi HDS.
Thaks.

 
Samsung Galaxy S6 występuje w trzech wariantach różniących się pojemnością pamięci oraz ceną. Wiemy już, ile z 32 GB w podstawowej i najtańszej wersji nowego topowego telefonu koreańskiej firmy będzie dostępne do wykorzystania dla użytkownika.

Read more...
 
Există şi alte instrumente de aceeaşi natură ca
visualhdl / visualelite
uşura / eale
fostul Openbook (fuzioneze prin Mentor)
activehdl

Ele sunt bune sau rele de la anumite punct de vedere.
de ex.Dacă u import HDL pentru a genera reprezentarea grafica.
Ei de multe ori nu se poate identifica fsm bloc (visualhdl este cel mai bun, dar încă în spatele Debussy capacitatea).De import bloc e locul & traseu connetions adesea obţine un dezastru.De fsm editorul este prea simplu pentru a acoperi
tot felul de fsm putem scrie în jos.A uşura / eale 3.0 (versiunea ulterioară a lua incomod) este cea mai bună pe această capacitate.Mă simt de visualhdl este cel mai matur instrument, dar nu este încă bine pe unele specifice.Deci, hai sa dau o medie de punctaj, castigatorul Am crezut că ar trebui să fie HDL Designer.Este mai prietenos şi acoperă cea mai mare parte din funcţiile disponibile în alte instrumente.

 
mami_hacky a scris:

Cum vă gestionaţi dvs. codul sursă?
Care sunt numele dvs. principal directoare?
Ce fel de instrument de gestionare a versiune ai folosi?
Ce vă principalele limbaje de scripting?

HDL designer, oferă un bun mediu de dezvoltare şi de gestionare a desenelor şi modelelor de mare.
Dar am vrut să ştiu, dacă există o ştie mai bine orice instrument, sau în cazul în care există o chiar recomandă utilizarea simplă parte scrisă de script-uri de instrumente, cum ar fi HDS.

Thaks.
 
Alternativ, puteţi utiliza Emacs ca un post-procesor în modul de lot.
Asta te-a făcut să scrie doar în comentariu AUTO în tine favoarea editor şi se lasă la final verilog de prelucrare de la emacs's lot de ieşire.
Pentru simplificarea instatiate o mare porturile sarcină, anexat Tcl script-uri
ar putea ajuta foarte mult.

 
Nimeni nu a scris:

Pentru simplificarea instatiate o mare porturile sarcină, anexat Tcl script-uri

ar putea ajuta foarte mult.
 
Emacs este dificil de a invata.
Sunt de învăţare-o.
este foarte minunat editor.

 
despre HDL editor, recomand Xemacs.
Pentru un incepator, poate că este greu de utilizat, dar după ce şi-o poate controla, este
lui de a salva mult timp pentru tine.şi, de fapt, u doar trebuie sa fie familiarizat cu unele
foarte frecventa comenzi, cum ar fi:
/ * AUTOWIRE * /
/ * AUTORGE /
/ * AS * /
Ctrl C Ctrl
A
Ai nevoie de construirea unui şablon fişier, acest lucru vă va ajuta să

 
utilizând JFE (Jens fişier editor), personalizate pentru a evidenţia HDL cod.pentru bloc instantation WebPack este destul de util

 
mami_hacky a scris:

Cum vă gestionaţi dvs. codul sursă?
Care sunt numele dvs. principal directoare?
Ce fel de instrument de gestionare a versiune ai folosi?
Ce vă principalele limbaje de scripting?

HDL designer, oferă un bun mediu de dezvoltare şi de gestionare a desenelor şi modelelor de mare.
Dar am vrut să ştiu, dacă există o ştie mai bine orice instrument, sau în cazul în care există o chiar recomandă utilizarea simplă parte scrisă de script-uri de instrumente, cum ar fi HDS.

Thaks.
 
folosiţi sistemul CVS pentru a controla cod sursa de dezvoltare, este mai bună decât subversiune cvs.
în sistem Windows ultra-edita este bună, în Unix, sau vi linux este mai bine.

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top