Eagle - Cum se face o singură parte PCB

E

elexhobby

Guest
Salut

Am citit recent un tutorial pe Eagle & ajuns sa o cunoasca atleast de bază pentru a face un PCB design, folosind software-ul.
Auto-traseu caracteristică în Eagle ofera o eficienta strat de piste pentru un dublu-o parte PCB.Cu toate acestea, o parte dublu PCB este foarte costisitoare, comparativ cu un singur o parte (aproape 5 ori mai de preţ).Aş dori să ştiu dacă există vreo setare în software-ul, astfel încât să se maximizează pistele de pe nici o parte, în aşa fel încât câteva piese pe de altă parte, poate fi conectat folosind fire.(În
mod normal, nu sunt de aproximativ un număr egal de piese de pe ambele maluri.) Dacă nu există nici un alt s / w, altele decât vultur care are acest tip de unică parte auto-dirijare caracteristică,
vă rog să-mi spuneţi.

Mulţumesc

 
W jakich sytuacjach, korzystając z sieci, narażamy swoje dane i tożsamość na największe ryzyko? Poniżej sześć najczęstszych błędów popełnianych przez użytkowników internetu i sposobów, jak im przeciwdziałać.

Read more...
 
Nu am folosit Eagle, dar cred că fiecare ar trebui să aibă fiecare net de dirijare strat de proprietate sunt definite de aceasta.aveţi posibilitatea să setaţi-o în aşa fel încât specificate plase sunt rutate pe sus strat.Dar acest subiect ftopic41698.html casă şi post întrebarea
dvs. acolo, ar trebui să te soluţie imediată ceea ce priveşte ...

 
Max ...

Ne pare rău pentru întârzierea răspunsului,
.

Găsiţi Protel 99SE.De la schematică u poate auto traseu un dublu strat PCB, dacă doriţi o u o parte PCB dezactiva auto de dirijare şi alegeţi manuală a traseului.

Faceţi clic pe una un nod şi software-ul pentru a te va ghida în cazul în care este conectat.Dezavantajul este că, şi necesitatea de a face un nod de unul.

Dacă u nu a primit-o, spune-mi din nou .. voi aminti pe care l-am luat un tampon de desen PCB software .. dar eu
am să-l căutare primele.Numai compatibil pentru design simplu cu excepţia cazului în care u ai o mulţime de pasiune.

Protell este mai bine că ceea ce am arătat mai sus.

 
Din câte ştiu eu, cu Eagle puteţi alege proprietăţile pentru Autotraseu, nu aveţi posibilitatea să selectaţi o mulţime de caracteristici, cum ar fi distantele de la fiecare cale, cât de larg calea ar trebui să fie şi o mulţime de mai multe opţiuni.

Una dintre ele este cât de multe straturi de PCB au.Ca u poate vedea până acum, implicit este de 2 straturi.

Uita-te pentru Autotraseu proprietăţi.

 
Pentru Eagle 4.13:
Când începeţi autorouter,
faceţi clic pe fila General, apoi stabilit început să strat N / A.În cazul în care Consiliul poate fi dirijat într-un singur strat, acesta va fi completă.Dacă nu, astfel încât conexiunile nu va fi făcută.

Puteţi, de asemenea, creşterea costurilor de rutare pe sus strat: faceţi clic pe tab-ul de pe traseu, şi a stabilit costul pentru început strat la un număr mare.Aceasta va plasa mai puţine urme pe partea de sus.Apoi, aveţi posibilitatea să le înlocuiască pe cele cu jumperii.
De asemenea, aveţi posibilitatea de a mări cheltuielile de optimizare paşi.

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top