Cum slew măsură rata de opamp în Cadence!!

A

Anachip

Guest
Salut Baieti,

Am dori să ştiu, cum slew măsură rata de o opamp în ritm.

Care este relaţia de slew rate şi soluţionarea timp.

Mulţumesc

 
Nowe przepisy Unii Europejskiej w zakresie ochrony danych osobowych wprowadzają jeden spójny zestaw wymagań dla wszystkich podmiotów będących w posiadaniu danych osobowych obywateli UE.

Read more...
 
Salut,

Măsurare a slew rată în Cadence este similar cu măsurare în alte simulator.Închideţi bucla de feedback de la op-amper şi de a aplica un pas mare de tensiune la intrare de op amper, şi măsura în pantă iniţială de ieşire.

Nu există o strânsă legătură între slew rata şi soluţionarea timp de o op-amperi.Unele vă poate creşte rata de slew o op amperi folosind un nonlinear circuit viclenie circuitul nu am avut nici un efect asupra timpului de soluţionare.

După IEEE lucrari sunt de folos pentru a citi:

Relaţia dintre frecvenţa de răspuns şi de timpul de soluţionare a amplificatoare operaţionale
Kamath, BYT; Meyer, RG; Gray, PR.
IEEE JSSC 74

"Analiza de soluţionare a unui comportament amplificator operaţional"
Chuang, CT;
IEEE JSSC 82

 
Max Opamp,

Pot u încărcaţi hârtie le-aţi menţionat aici.

Cu respect,
Suria

 
OpAmp a scris:

Salut,Măsurare a slew rată în Cadence este similar cu măsurare în alte simulator.
Închideţi bucla de feedback de la op-amper şi de a aplica un pas mare de tensiune la intrare de op amper, şi măsura în pantă iniţială de ieşire.Nu există o strânsă legătură între slew rata şi soluţionarea timp de o op-amperi.
Unele vă poate creşte rata de slew o op amperi folosind un nonlinear circuit viclenie circuitul nu am avut nici un efect asupra timpului de soluţionare.După IEEE lucrari sunt de folos pentru a citi:Relaţia dintre frecvenţa de răspuns şi de timpul de soluţionare a amplificatoare operaţionale

Kamath, BYT; Meyer, RG; Gray, PR.IEEE JSSC 74"Analiza de soluţionare a unui comportament amplificator operaţional"

Chuang, CT;

IEEE JSSC 82
 
executa o analiză prin care o mare pas de tensiune la intrare (feroviar de la calea ferată) de a lua în opamp neliniare modul de funcţionare, în măsura în pantă de ouput undă .. că vă
vom oferi dumneavoastră slew rata.

 
suria3 a scris:

Max Opamp,Pot u încărcaţi hârtie le-aţi menţionat aici.Cu respect,

Suria
 
Citat:

Care este relaţia de slew rate şi soluţionarea timp.
 
Salut baieti,

Ne pare rău pentru întârziere pentru a răspunde pentru întrebări, dar,
din fericire, huojinsi a explicat-o foarte bine.Doar pentru a adăuga ceva la huojinsi, de obicei, dacă noi nu am folosi un nonlinear circuit pentru îmbunătăţirea SR de o opamp, un înalt SR opamp, de asemenea, repede mic semnal de răspuns.De exemplu, când producţia de încărcare este mică şi curent în opamp s braches sunt ridicate, de opamp are atât de repede mai mici şi mai mari de semnal de răspunsuri.

OpAmp

 
Un mare datorită Huojinsi şi Opamp.Am primit răspunsul gata.

 
Vă mulţumim pentru orientare.Doar verifica cu tine cum şi de unde aţi luat aceste cunoştinţe?

 
Am dori, de asemenea, să ştie cum să se măsoare SR şi ştiu asta.Mulţumesc!

 
Asiguraţi-vă că aveţi doar dc conexiune în buclă pentru biasing când măsură de slew rata.De obicei, când conectaţi un inductor în calea de feedback pentru a avea un dc biasing şi de a exclude AC semnal pe această cale.

 
bună lucrare

orice alte lucrări despre care simulează op Amperi

 
--- meu,
îmi place acest puternic forum ~ ~ ~
bună lucrare, am ~ ~ ~

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top