Cum se differenciate diferite tipuri de inductanţă în e-Mach?

P

powersys

Guest
Recent am citit un text cu privire la modelarea / funcţionare a unor magneţi permanenţi cu motor sincron (PMSM).Am confundat cu diferite tipuri de inductanţă găsite în text.De exemplu:

1) magnetising inductanţă
2) auto-inductanţă
3) de scurgere inductanţă
4) reciprocă inductanţă
5) de aer decalaj inductanţă
6) sincrone inductanţă

Sper că cineva ar putea ajuta pentru a explica relaţia, dacă este cazul, între diferitele inductances enumerate mai sus.

Mulţumesc foarte mult

 
powersys a scris:

Recent am citit un text cu privire la modelarea / funcţionare a unor magneţi permanenţi cu motor sincron (PMSM).
Am confundat cu diferite tipuri de inductanţă găsite în text.
De exemplu:1) magnetising inductanţă

2) auto-inductanţă

3) de scurgere inductanţă

4) reciprocă inductanţă

5) de aer decalaj inductanţă

6) sincrone inductanţăSper că cineva ar putea ajuta pentru a explica relaţia, dacă este cazul, între diferitele inductances enumerate mai sus.Mulţumesc foarte mult
 
Cred că inductanţă este cea mai generală şi mai uşor de folosit pentru definirea proprietatea circuit electric element care se opune modificări din fluxul curent electric, deşi elementul.Ca rezultat trecerea între faza de curent şi de tensiune şi curent GAL-uri create de tensiune.

Apoi, noi ştim fenomenul auto-inductanţă când inductanţă produce indus de tensiune electrică în acest element ca rezultatele actuale de debit şi de această schimbare de tensiune se opune curent schimba.

Există de asemenea, reciproc inductanţă că este doar o măsură de inductiv de cuplaj între două sau mai multe circuite inductiv (sau colaci).Aceasta depinde de flux ca produs în circuit inductiv de curent în interiorul legate de un alt circuit inductiv.Depinde de polaritate se pot mări sau micşora inductanţă.

Scurgerile inductanţă este, de asemenea, important.De fapt, este auto-inductanţă create de flux, care nu este conţinută în transformator e de bază şi linii închise prin aer.Acest lucru este inductanţă parazitare şi trebuie să fie minimizate.

Aceşti termeni sunt cele mai comune şi utilizat foarte mult.Altele sunt de fapt, un fel de ramificaţie şi, practic, nu diferă

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top