comunicare cu chips-uri ca TRF7960 sau EM4097, Ajutor Ajutor

M

MohammadElwakeel

Guest
Dear all,

Am o întrebare şi-ar putea folosi cu adevărat de ajutorul tau.

În momentul de faţă am de lucru la un proiect pentru cititor RFID.Am observat că cea mai mare parte a cititor RFID, chips-uri de pe piaţă sunt compatibile cu ISO14443 protocoale, dar acestea au o FIFO-tampon care deţine cadre din protocol.Adică, dacă vreau să trimit o comandă ca WAKEUP, sau Stai, eu va trebui să creeze cadrul adecvat pentru comanda în conformitate cu ISO protocol şi apoi transmite că cadru de FIFO de cititor.

Este ceea ce am spus nu-i asa?

dacă este aşa, este o orice bibliotecă pentru funcţiile care creează cadrul pentru mine, care este, de exemplu, funcţionează ca acest

* frame_ptr WAKEUP (gol); / / funcţie care creează cadrul pentru comanda WAKEUP şi returnează un pointer la cadrul

dacă există, ar putea, vă rog, punctul de a-mi-le?

De asemenea, există un singur cip RFID, care nu a framing pentru mine, de exemplu, dacă am trimite un octet 0xDB de exemplu, cipul va iniţia un wakeup succesiune.

există un singur cip, care pot face acest lucru?

mulţumesc foarte mult, vă rog, am nevoie de ajutorul tău ca sunt foarte aproape de proiectul meu de absolvire livrare dată.

 
Smartfon, pendrive lub laptop odmówił posłuszeństwa? Straciłeś ważne dane, kontakty, filmy, zdjęcia? Jest sposób, by łatwo je odzyskać. Wystarczy jeden sprytny gadżet lub szybka i profesjonalna pomoc.

Read more...
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top