CIC filtru design cauză în Matlab

K

kataria0

Guest
Salut
Vreau să design CIC filtru în Matlab cu doar 3 variabile:
Comanda, decimare factor,
si datele de intrare rata.

Problema este atunci când utilizez Matlab
este "filterbuilder" şi selectaţi CIC am posibilitatea de a specifica decimare factor şi datele de intrare rata numai.Comanda este stabilit de tine în mod automat, pe baza passband şi de atenuare a caietului de sarcini.
2 întrebări:
1.Este pentru mine un mod de proiectare a CIC, fără să vă faceţi griji passband şi de atenuare a caietului de sarcini, ci mai degrabă pe baza de 3 variabile am menţionat la început?

2.Cum este passband definite în Matlab?

Multumesc pentru lectură.Sper că pentru a obţine un răspuns imediat.

 
Główna wygrana w loterii to marzenie wielu osób. Niestety szanse są niewielkie, czy można zatem przewidzieć wygraną lub przechytrzyć system?

Read more...
 
Nu folosesc Matlab CIC instrument, dar,
în general (de exemplu, în Hogenauers hârtie) passband / atenuare ar fi doar un punct de pe filtru caracteristică.Este
scris (sin (x) / x) ^ n, astfel încât este uşor să calculeze raport cu scopul de CIC, cred.

 
Bună ziua FvM
Problema este nu înţeleg passband definiţia lor şi, prin urmare, nu pot să dau seama de la ecuaţie ce roll off să se aştepte la aşa-numitele "passband".
Lor roll-off de la passband nu este fix.Weired sale.

 
is an arbitrary choosen frequency, usually given by the CIC filter application.

În Hogenauers hârtie, passband
este un arbitrar ales de frecvenţă,
de obicei dat de CIC filtru aplicare.Filtrul de caracteristici sunt calculate legate de această frecvenţă.

 
frecvenţa de răspuns este determinată de R (decimare facor), N (în scopul de a CIC) si M (defferential întârziere).de passband este determinată de către acestea ~ ~ ~
este passband marginea este cel de-3dB?

 
În ususal CIC terminologia, passband nu este de-3dB de latime de banda.
Citat:

Ca parte a procesului de proiectare filtru, R, M şi N sunt alese pentru a oferi acceptabil

passband caracteristicile peste interval de frecvenţă de la zero la un predeterminată

cutoff frecvenţă FC exprimat în raport cu rata scăzută de prelevare de probe.
 
ai dreptate.Acesta nu este la-3dB.În proiectul meu, este vorba de-0.22dB.

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top