antena dreptunghiulară în spirală

E

emoz

Guest
Poate cineva să mă ajute cu proiectarea unui singur braţ de antenă dreptunghiulare spirală, în HFSS? Tezei mele este de aproximativ reconfigurabile un singur braţ de proiectare spirala dreptunghiulare antenă cu MEMS switches.But nu ştiu cât de lungimea de efectele spirala de frecvenţă.

Mulţumesc

 
emoz a scris:

Poate cineva să mă ajute cu proiectarea unui singur braţ de antenă dreptunghiulare spirală, în HFSS? Tezei mele este de aproximativ reconfigurabile un singur braţ de proiectare spirala dreptunghiulare antenă cu MEMS switches.But nu ştiu cât de lungimea de efectele spirala de frecvenţă.Mulţumesc
 
Vă rugăm să vă ofere informaţii despre opera de frecvenţă şi un alt parametru de la spirala de antenă dreptunghiular patch-uri.
De asemenea, aveţi posibilitatea să utilizaţi software-ul de la ie3d pentru a simula antena spirala dreptunghiulară.
i a putea da rezultate de la spirala pentru dvs. cu software-ul ie3d. [/ quote]

Antena trebuie să funcţioneze la 900MHz, 1800MHz, 2.4 GHz şi am 3.5 GHz.I "o face fără o calculating.This se operează la 1800 MHz.But nu stiu unde am trebuie să pună switch-MEMS şi schimba frecvenţa de operare la pe care am vrut.

 
i sînt doing o antenă reconfigurabile, dar eu, de asemenea, nu ştiu cum să pună comutare şi don'n ştiu cum să simuleze antena gândesc la comutatorul

 
Antenele Spiral sunt, în general gândit ca fiind foarte de bandă largă.O lungime de undă sau două în jurul circumferinţei este de obicei, dacă aveţi spaţiul disponibil.

HFSS este o alegere bună pentru modelarea şi aş fi înclinat să modelul comuta MEMS ca o pauză în spirală.

Mă întreb ce ideea ta despre tuning este la fel de antena este deja bandă largă.

S-ar putea găsi Corzine şi Mosko o referinţă util pentru spirală lucruri.

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top